Ezüstérmesek a sárga-feketék: Alba - Falco 78-71

SzR - Fotó: Tóth Arnold • 2017. június 18., vasárnap •
A bajnoki finálé mindent eldöntő meccsén végig vezetett az Alba, de a Falco a negyedik negyedben nagyon megszorította a székesfehérváriakat. Govens 20 pontig jutott.

Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78–71

(14–8, 25–16, 23–20, 16–27)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 2200 néző
V.: Földházi T., Cziffra Cs., Papp P. (Hartyáni Zs.)

Alba: Taylor 10/3, Mohammed 15/3, Shepard 18, Lóránt 8, Keller Á. 9. Csere: Edwards 13/6, Markovics -, Farr 5/3, Keller I. -.

Falco: Govens 20/3, Váradi 12/6, Barham 5/3, Pustahvar 7/3, Tóth N. 4. Csere: Zigeranovic 11, Medford 10/3, Bognár 2, Simon -.

Kipontozódott: Lóránt (37. perc).

A párharc végeredménye: 3-2 az Alba Fehérvárnak.

Bajnok az Alba, a Falco ezüstérmes!

4. negyed:

10' - Taylor-büntetőkkel 77-71, majd még Keller is bedob egyet, 78-71 a vége!

9' - Ivaaaan, 75-71

8' - Govens tarthatatlan, már 75-69.

7' - Pustahvar-tripla, 75-67.

6' - Govens-tripla, már 71-60 és Dzunic-időkérés, 75-62.

5' - Váradi-dupla, majd lépéshiba a hazaiaknál, és Zigeranovic-dupla, 71-57.

4' - Medford ellen fújtak szándékos hibát, 71-53.

3' - Amikor már azt hittük, hogy 10 pontra megközelíti a Falco az Albát, újabb 2 hazai kosár, 68-51.

2' - Medford jól játszik, de Váradi is magára talál, tripla, 64-51.

1' - Medford-ziccerrel indul a negyed, de hamar jön a válasz, 64-46.

3. negyed:

10' - Govens értékesíti a fehérvái kispad elleni technikai miatti büntetőket, majd újabb duplát dob az amerikai, 62-44.

9' - Váradi-tripla, majd dupla is, de még mindig csak 60-39.

8' - a büntetőket is jobban dobják, 58-34.

7' - Bognár Kristóf kosara, majd hazai időkérés, 55-31.

6' - Váradi lejön, Simon Kristóf a pályán. sajnos már 55-29.

5' - Fáradtan játszunk, már 49-29.

4' - ilyen kevés pontot még soha nem dobtunk

3' - nagyon nem megy

2' - fehérvári pontok, már 47-29.

1' - egy tripla ott, egy tripla itt, 42-27.

2. negyed:

10' - Szerb centerünk zsákolni is tud, a fehérváriak pedig középtávolit dobni, 39-24 a szünetben az állás.

9' - Taylor nagyon belelendült, Zigeranovic szépít, 37-20.

8' - Medford-Zigeranovic akció végén zárkózik a falco, majd Zigeranovic büntetőzhet, 32-18, amikor Dzunic is időt kér.

7' - ha nem figyel a Falco, már az első félidőben eldőlhet, 32-15.

6' - aztán az első tripla, de ilet mi is tudunk, 28-15.

5' - nagyon elment az Alba, 23-12.

4' - annak ellenére, hogy kosárínség van, már 10 ponttal mennek a hazaiak, Shepar-dupla, 20-8.

3' - Barham és Pustahvar visszajött, de hiába Edwards büntetőzik, 16-8, Srecko Sekulovic kér időt.

2' - Zigeranovicnak sem megy

1' - sajnos eddig nem sülnek el jól a távoli dobásaink

1. negyed:

10' - Shepard újra betalál, 14-8. Egyelőre nagyon gyengén dob a Falco.

9' - Lóránt-dupla, 12-8.

8' - ez a minutum nem hozott pontot.

7' - Keller-zsákolás, majd Váradi-dupla, 10-8.

6' - Govens-kosár, majad hazai dupla, 8-6

5' - Kiegyenlítettünk, 4-4.

4' - az első sárga-fekete kosár, Tóth Norbi, 4-2.

3' - Shepard-kosár, 4-0.

2' - nincs pont

1' - a ,,feldobást" a háromszoros olimpiai bajnok Kovács Katalin kajakos végezte el, majd a fehérváriaké lett a labda, és az első kosár is az övék..

21.01 - Fantasztikus hangulatban, 137 Falco-szurkoló és több mint 2 ezer hazai drukker előtt, a Himnusz közös eléneklése után, telt ház előtt kezdődik a döntő párharc 4. meccse!

20.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N., a hatodik játékos a szombathelyi közönség!

A meccs előtti várakozásokról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosárdöntő!

20.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.