Európa 3. legjobb virágkötője Vas megyei!

frisss, viragkoteszetszakma.blogspot.com • 2018. október 01., hétfő •
A hétvégén véget ért a EuroSkills, a szakmák Európa-bajnoksága, melyet szeptember 26-28. között rendeztek Budapesten. Vasi siker is született!

A rendezvényt három nap alatt összesen 100 ezer látogató tekintette meg. A szakmák 2018-as Európa-bajnokságán 525 versenyző szállt ringbe 37 szakmában, a záró ceremónián kiderült, hogy közülük kik állhattak a dobogó legfelső fokára, ki nyerte el az Európa Legjobbja címet, továbbá kik lettek a Nemzetek Legjobbjai. A magyar szakemberek ismét bizonyították, hogy tudásuk és szakértelmük kiemelkedő az európai mezőnyben is: 3 arany, 3 ezüst, 3 bronz és 8 kiválósági érmet nyertek, összesen 17 helyezést. A Vas megyei Takács Dániel a virágkötő szakmában lett bronzérmes. A EuroSkills Budapest 2018 Nemzet Legjobbja kitüntetést Nagy Ádám János bútorasztalos tudhatja magáénak. A legtöbb érmet Oroszország csapata nyerte, az éremtábla második helyén Ausztria, a harmadikon pedig Franciaország végzett. Magyarország a negyedik helyen zárt. A nemzetközi szakmai fesztivál és szakembertalálkozó lebonyolításához szükséges eszközök beszerzését 84 szponzor és 20 partner támogatta gépekkel, szerszámokkal, alapanyagokkal, technikai személyzettel és know-how-val. A verseny lebonyolításában 700 önkéntes is segített budapesti iskolákból.