Elődöntős a sárga-fekete csapat: Kaposvár - Falco 77-84

Szita Róbert - Fotó: frisss.hu • 2017. május 19., péntek •
Ma este nyert a Falco, így véget ért a párharc és a 4 közé jutottak a sárga-feketék, ahol majd vasi klasszikusok következnek, hiszen a másik ágon a Körmend jutott tovább.

Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77–84

(24–26, 9–19, 18–22, 26–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Cziffra Cs., Török R. (dr. Páli K.)

Kaposvár: Wisseh 11, Fodor 10, Frazier 17/6, Cooke 14/6, Hendlein 14. Csere: Simms 7, Baki 3/3, Papp 1, Grebenár -.

Falco: Govens 23/3, Váradi 6, Barham 4, Pustahvar 14/9, Tóth N. 6. Csere: Medford 11/3, Zigeranovic 18/3, Kovács P. -, Bognár 2.

Kipontozódott: Fodor (40. perc), ill. Govens (38. perc).

A párharc végeredménye: 3-1 a Falcónak.

VÉGE, SIKERÜLT, ÖSSZEJÖTT A Falco-Körmend elődöntő! Szerda este kezdődik, Szombathelyen!

Most már jönek az apró szabálytalanságok, amelyek után mindig dob a Falco, csak nem mindig talál, 69-78!

1 perc 16 másodperc van már csak hátra, d eáll a játék, videóznak, az eredmény nem változott.

2 perccel a finis előtt Govens volt eredményes, de jött Cooke triplája, így már 67-76.

3 perc van vissza, amikor 64-74-et mutat az eredményjelző.

4 perccel a vége előtt 62-74, Váradi ellen technkait fújnak, mert a szabályos kosara után ő szedte le a lepattanót. Aztán időkérés.

Hazai kosárral indul a negyed, igyekeznek zárkózni a kaposváriak, de Govens trplája jelzi, hogy ma jobb a Falco, 53-70! Holtpont, nagyon közel jöttek a hazaiak, 59-70-nél időt is kért Sekulovic mester.

3. negyed: hiába fogják szorosan, Govens mnegállíthatatlan, már 16 pontnál jár, a Falco pedig 52-nél. Jól védekezik a Falco, Barham még labdát is szerez, bravó, 39-56 már! Időt kérnek a hazaiak. Zigeranovic hibátlanul dobálja a büntetőket, és, ha hagyják, triplát is tud dobni, már 18 pontos, 43-61, közben 20 vol tközte 41-61-nél!!! Medford és Tóth Norbert is jól dobja a középtávoliakat, megint 20 közte, 47-67!!! Ez a negyed is a szombatheliyeké, 51-67.

2. negyed: az első pontokat Govens szerzi, 24-28. Cooke tripla, majd Zigeranovic pontok büntetőből, 27-30. Govens újabb pontjai - már 12-nél tart - után időt kértek a hazaiak, 27-34. Most pedig Srecko Sekulovic kért időt, 31-36. Most sok hibával játszik mindkét csapat, alig esett kosár, de továbbra is a Falco vezet, 33-40. Ez a játékrész nagyon meggyőző sárga-fekete fölényt mutatott, a délidőben 33-45.

1. negyed: a hazaiaké a lbda a feldobás után, majd Tóth Norbert faultja miatt Hendlein vol t eredményes büntetőkből, aztán sajnos akcióból is betalálta, mire Pustahvar válaszolt 4-2. Govens is betalált, így 5-4. előbb Wisseh dupla, majd Pusthava tripla, de Frazier is tud ilyet, sajnos, 10-9. Fej-fej mellett a két csapat, Govens már 6 pontos, amúgy 14-13. Előbb Tóth N., majd Váradi dupla, így először vezetnek a sárga-feketék, 16-17. Az egyik oldalon a ,,Hajrá Somogyország", a másikon , a ,,Mindenki Sszombathelyi zúg".  Pustahvar tripla után már 18-20. A végén még egy Govens dupla és minimális Falco-vezetés, 24-26.

Hajrá, fiúk!

A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham, Pustahvar, Tóth N.

A tét, hogy jól rajtoljon és tovább őrizze a hazai arénát a Falco. A meccs előtti Tóth Norbert-féle várakozásról a klub honapján olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P., Hódi, Kovács B.

A vendégek kerete: Papp, Frazier, Hock, Fodor, Cooke, Hendlein, Simms, Baki, Grebenár, Wisse

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak. A párharc állása 2-1, így aztán, ha nyer a Falco idegenben, bejuthat a legjobb 4 közé, ahol legutóbb 2012-ben szerepelt a szombathelyi kosárcsapat.