Egy arany és két bronzéremmel zárt a Leo SE a Karate Diákolimpián

TT • 2014. november 16., vasárnap •
A hétvégén Szigetszentmiklóson rendezték meg a XIX. WKF Karate Diákolimpiát. A verseny érdekessége, hogy az itt elért eredményekkel felvételi többletpontokhoz lehet jutni. A WKF szabályrendszerben (melyben minden stílus indulhat) megrendezett versenyen Vas megyéből a „Leo” Karate-do SE vett részt négy fővel.

Formagyakorlatban Takács Klaudia a 6-7 éves korosztályban jó teljesítménnyel az elődöntőig jutott, ahol 3:2-es vereséget szenvedett. A bronzmeccset 5.0 arányban megnyerte, így a harmadik helyen végzett. A 10-11 éves lányoknál Markó Medina a 12 fős mezőnyben a bronzmeccsig jutott, ott azonban kikapott és a negyedik helyen zárt. Szintén a 10-11 éves kategóriában a fiúknál Takács Róbert indult, aki az első akadályt könnyedén vette, a második fordulóban azonban más formagyakorlatot mutatott be, mint amit bemondott, és így a szabályok értelmében, bár jobb volt mint ellenfele, elvesztette a meccset, és így a középmezőnyben végzett. A 12-13 éves lányoknál Kajdacsy Viktória az erős mezőnyben remek teljesítménnyel szerezte meg a harmadik helyet. A Kumite (küzdelem) versenyszámban csak Klaudia és Róbert indult. Klaudia megállíthatatlan volt, mind a négy meccsét nagy fölénnyel nyerte, így megérdemelten állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A bátyja Róbert már nem volt ilyen szerencsés, a 21 fős mezőnyben első meccsét elvesztette, és így elesett a folytatástól is.
Összességében a „Leo” SE egy arany és két bronz éremmel zárt.