CSOPORTELSŐK A MAGYAROK: Magyarország - Portugália 3-3

Szita Róbert tudósítása - Fotó: MTI Fotó: Illyés Tibor • 2016. június 22., szerda •
Ma este eldőlt, hogy a magyar csapat csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe. Háromszor is vezettünk, Ronaldo hiába lőtt két gólt is, ez csak harmadik helyet és a ,,halálágat" jelentette nekik.

Magyarország - Portugália 3-3 (1-1)

Labdarúgó Európa-bajnokság, F csoport, Lyon

Magyarország: Király - Lang, Juhász, Guzmics, Korhut - Elek, Pintér - Lovrencsics (Stieber 82'), Gera (Bese 46'), Dzsudzsák - Szalai (Németh K. 70')
Portugália: Rui Patrício – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – William Carvalho, Moutinho (R. Sanchez 46'), André Gomes (Quaresma 62') – Joao Mário, Nani (Danilo 81'), Cristiano Ronaldo

1' - A portugálok indították útjára a kabdát.

2' - Az első szöglet után Dzsudzsák szabadított fel.

7' - Lang-Dzsudzsák akció végén Szalai elől Pepe mentett szögletre.

13' - Guzmics besárgult.

15' - Többet birtokolja a CR7 vezette csapat a labdát, denagyon stabilan védekezünk.

19' - GÓÓÓÓÓÓL!!! VEZETÜNK, GERA!!! Szöglet után Ronaldo fejelte ki, pont gera elé került a labda, aki hatalmas gólt ragasztott az alsó sarokba, 1-0!!!

25' - Egészen fantasztikus kezdés, közben az izlandiak is vezetnek az osztrákok ellen, így a portugálok kiesők jelenleg.

28' - Juhász Roland kapott sárgát, Ronaldo szabadrúgását Király mentette szögletre.

34' - Gera Zoltán is besárgult.

41' - Lőttek egy lesgólt a luzitánok, majd Szalai elől az utolsó pillanatban mentett Pepe.

42' - Kiegyenlítettek a portugálok, egy gyors szabadrúgást követően Nani lőtte ki az alső sarkot, 1-1!!!

45' - 1 percet hosszabbít a játékvezető.

45' + 1' - Vége az első játékrésznek, 1-1 az állás.

46' - Egy-egy csere, Bese és R. Sanchez jött be.

47' - GÓÓÓÓÓL, DZSUDZSÁK, 2-1!!! Szalai harcolta ki a szabadot, Dzsudzsák állt mögé, megpattant az egyik védőn és a labda védhetetlen volt.

49' - RONALDO, 2-2!!! Nem sokáig örültünk, CR7 fantasztikus gólt jeygzett.

55'  DZSUDZSÁÁÁÁÁK, 3-2!!! Megint a cséká lőtt szabadot, most lepattant az első, aztán a második is, de ez egészen a hálóig pattogott, szegény portugál kapus, de kit érdekel?! VEZETÜNK!!!

62' - Ronaldo fejesből egyenlít, 3-3!!! Ez már a 2. gólja a szupersztárnak, ellenünk tért magához.

65' - ELEK, kapufa!!! MICSODA meccs ez!!!!

66' - A másik meccsen az osztrákok kiegyenlítettek, így jelenleg Portugális is továbbjutó.

70' - Németh Krisztián jött be.

75' - Fölényben játszanak a luzitánok, de a mieink támadásai is veszélyesek. Sajnos Ronaldo nagyon magára talált.

85' - 5 perc van hátra, bónagyon fáradt már a magyar csapat, de talán a portugálokból is sokat kivett a 32 fokos meleg.

90' - 3 perc a ráadás.

90' + 3' - VÉGE, ÚJABB FANTASZTIKUS EREDMÉNY, 3-3, EZZEL CSOPORTELSŐ A MAGYAR VÁLOGATOTT!

Izland legyőzte az utolsó pillanatban szerzett góllal az osztrákokat, ezzel ők szerezték meg mögöttünk a 2. helyet.