Csak a végén dőlt el: Atomerőmű SE - Falco KC 93-69

SzR • 2015. április 22., szerda •
Több szombathelyi alapember, így Martinics, Doyne és Perl is hiányzott az NB I/A csoportos kosárlabda-bajnokság legjobb négy közé jutásért lejátszott Paks - Falco párharc első meccsén. A kedvezőtlen előjelek ellenére a 35. percig meccsben voltak a sárga-feketék, ekkor azonban a fáradtság és a pontatlanság miatt állva hagytak bennünket az atomvárosiak. A legeredményesebb Falco játékos a 20 pontig jutó Krsztanovics volt. A szombathelyiek a párharc második meccsén, szombat este az Aréna Savariában szeretnének javítani. Fotónk a Horváth Zoltán Emléktorna Falco-ASE meccsén készült.

Paks - Falco 93-69 (18-19, 25-18, 23-23, 27-9 )

Az első pontokat Dukic szerezte, de ezután hetet szórt egymás után az ASE. Aztán az első negyed további perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 18-19-et mutatott az eredményjelző a kis szünetben, a legeredményesebb szombathelyi, Derek Hall 7 pontig jutott.

A második tíz percben 20-25-ig jól játszott a Falco, aztán a negyed közepén, az első hazai triplával 25-25-nél egyenlített a Paks, majd 31-25-re el is léptek. Jókor jött az időkérés, Kálmán László összeszedte a sárga-fekete fiúkat, ám a játékrész végén megint a hazaiaknak ment jobban a pontgyártás. A szünetre 43-37-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok. A legjobb szombathelyi ekkor a 11 pontos Váradi Benedek volt.

A harmadik játékrészben 51-42-nél kért időt Kálmán László, aki szerette volna megakadályozni, hogy idejekorán eldőljön a párharc első meccse. Ebben a negyedben is több percet játszottak az U21-es bajnokcsapat tagjai, Hódi, Bognár, Kovács és Popgyákunik is szerepet kapott. A hazaiak 66-60-as vezetésénél szólalt meg a harmadik negyed végén a duda.

Az utolsó felvonásban minden ugyanott folytatódott, ahol abbamaradt, aztán a negyed közepén megrázta magát a Paks, és 76-66-ra elléptek. Ekkor azonnal időt kért Kálmán László, de sajnos ez sem használt már. Váradiék teljesen elfáradtak a végére, ennek ellenére megérdemlik a szombathelyi fiúk a dicséretet, hiszen 35 percig teljesen partiban volt a Falco. A végeredmény: 93-69 lett.

Atomerőmű SE - Falco-Trend Optika KC Szombathely 93-69 (18-19, 25-18, 23-23, 27-9)
ASE Sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Cziffra Cs., Györffy P. A., Szabó G. (Faidt)

ASE: DUGAT 24/6, Medve 2, KÖRTÉLYESI 16/3, EVANS 21/15, Szabó Zs. 8/6 Csere: Kovács Á. 4, Baki 5/3, EILINGSFELD 9/3, Tóth Á. 4, Antóni -

Falco: VÁRADI 16/6, Will 8/3, BOGNÁR 5, Dukics 2, KRSZTANOVICS 20/6 Csere: Hall 13, Majsztorovics 3, Hódi 2, Kovács B. -, Popgyákunik -