Falco KC Szombathely – Nyíregyháza 96-66

SzR-HCs • 2014. november 26., szerda •
Zúgott a vastaps az Aréna Savariában, hiszen nagyon simán győzött szerda este a szombathelyi sárga-fekete csapat, s ezzel megszületett a Kálmán László irányította együttes hetedik bajnoki győzelme. A nyírségiek már az első negyedben sem tudtak ellenállni az eredményes dobásokkal negyedről negyedre egyre nagyobb fölénybe kerülő vasiaknak, így a meccs végén csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség és meglesz-e a 100 pont. Noha a háromjegyű pontszám nem jött össze, a különbség így is magabiztos lett.

FALCO TREND OPTIKA KC–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 96–66 (37–18, 17–12, 17–16, 25–20)
Szombathely, 1500 néző. V: Győrffy, Boros, Surányi
FALCO: MARTINICS 18/6, DOYNE 18/9, Perl 11/3, DUKICS 10, MAJSZTOROVICS 9. Cs: Váradi B. 7/3, Hall 7, Bognár K. 2, Will 11/9, Bus 1, Bazsó, Simon K. 2. Edző: Kálmán László

NYÍREGYHÁZA: Szavics 7/3, WISE 24, Nagy K. 3/3, Garner 10/6, HUJDUROVICS 15/3. Cs: Helmeczi, Molnár M. 2, Garamvölgyi, Kósa 3/3, Czura 2. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–5. 6. p.: 22–10. 17. p.: 49–26. 23. p.: 61–35. 33. p.: 76–50. 37. p.: 87–60

A meccs után Kálmán László rövid nyilatkozatában elmondta, hogy noha a Nyíregyháza kellemetlen stílusban játszott, ennek ellenére nem maradt el a fölényes győzelem. Ugyan követtünk el hibákat, de a játékosok kellően motiváltak voltak - tette hozzá a Falco KC mestere.