Birkózás: Ligeti Dániel ötödik lett!

SzR-birkozoszov.hu Fotó: MTI és birkozoszov.hu • 2017. május 06., szombat •
Az értékes helyezést az újvidéki Európa-bajnokságon érte el a Haladás VSE olimpikon birkózója.

A szabadfogásúak 125 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokság pénteki versenynapján a délelőtti program során Ligeti ígéretesen menetelt, szerb (10-0), majd lengyel (2-1) ellenfeleit legyőzve már az elődöntőben találta magát, ott azonban az olimpiai, világ- és Európa-bajnok török Akgül (0-5) megállította.

A bronzmérkőzésért a szombathelyi nehézsúlyú az olimpiai bronzérmes grúz Geo Petriasvilivel mérkőzött, de sajnos 4-2-re alulmaradt.

Veréb István tanítványa karrierje során háromszor állhatott fel eddig Eb-dobogóra, mostani ötödik helyével pedig megismételte tavalyi eredményét.

Ezzel a szabadfogásúak és a nők számára véget ért az Eb. Szabadfogásban kedden az ugyancsak zöld-fehér színekben versenyző Veréb István harmadik lett, míg a nőknél Németh Zsanett csütörtökön ezüst-, Barka Emese pedig pénteken bronzérmes lett.