A ZTE is vereséggel távozott: Falco - ZTE 86-73

Szita Róbert és Bodorkós Máté helyszíni tudósítása • 2017. március 12., vasárnap •
Szomszédvári rangadón őrizte meg hazai hibátlan sorozatát a Falco. A hangulat óriási volt, a sárga-feketék továbbra is őrzik dobogós helyüket a tabellán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 86–73

(26–21, 20–19, 22–14, 17–19)
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Földházi T., Farkas G., Vida B. (dr. Vári K.)

Falco: Medford 2, GOVENS 33/21, VÁRADI 20/12, Pustahvar 8/6, Zsigeranovics 6. Csere: TÓTH N. 7, Barham 3/3, Kovács P. 5/3, Bognár 2.

ZTE: UBILLA 11/3, NORFLEET 21/15, BENKE 17/3, Szabó Zs. 7/3, Drungilas 5. Csere: Wright 3, Mohácsi 9/6, Kis -.

4. negyed: triplákkal indult ez a negyed is, 8 perccel a vége előtt is őrzi magabiztos vezetését a sárga-fekete csapat, 71-57. Nagyon feljött a ZTE, 71-62-nél időt kért a hazai mester. 4 perccel a vége előtt 7 pont a hazai előny. Aztán már csak 2 perc van vissza, amikor újra 10 van közötte, 77-67. A vége parádé volt, 86-73!!!

3. negyed: a második félidőt jobban kezdte a ZTE, de hamar magához tért a Falco, bár a játékvezető ítéletek sokszor bőszítik fel a közönséget, továbbra is nagyon szoros, 51-46. Aztán kétszer is hibázott a ZTE, és 56-46-nál időt kértek a vendégek. Váradi nagyon elkapta a fonalat, már 17 pontos, az állás pedig 64-51!!! A vége megint a Falcóé, 68-54-gyel fordulunk rá az utolsó játékrészre.

2. negyed: ugyanott folytatódik minden, dobópárbaj, aztán 3'56"-tal a negyed vége előtt elmotdult a hazai palánk, több percig tartó technikai szünet. Kész a palánk, újra a Falco dobja a pontokat, 41-35. A végén mindkét csapat sokat hibázott, de így is a hazaiaké lett a második negyed is, 46-40 az állás.

1. negyed: a vendégeké a feldobott labda, majd Zigeranovic szerzi a meccs első pontjait, aztán Pustahvar triplát dob, 5-2. Sorban potyognak a triplák, elkapta a fonalat a sárga-fekete cspat, már 13-7!!! Váradi Benedek is beindult, sorban szórja a 3 pontosokat, de a zalaiak is, 21-19. A negyed vége is a hazaiaké volt, 26-21 az állás.

A hazaiak kezdője: Medford - Váradi, Govens, Pustahvar, Zigeranovic

A tét a hibátlan hazai sorozat folytatása. A meccs előtti Tóth Norbert-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács Péter sérült.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.