A második nap sem maradtunk magyar aranyérem nélkül a Polyák Imre-emlékversenyen

Frisss - fotó: Hornyák Emőke • 2017. március 26., vasárnap •
Bácsi Péter és Korpási Bálint aranyérmesként zárta a szombathelyi kötöttfogású Magyar Nagydíjat.
A második nap sem maradtunk magyar aranyérem nélkül a Polyák Imre-emlékversenyen

Szombaton a Lőrincz testvérek parádéztak, akkor még csak reménykedhettünk abban, hogy hasonló sikert arathatunk vasárnap is. Pedig így történt, hiszen több magyar éremnek is tapsolhatott a Savaria Aréna közönsége a Polyák Imre-emlékverseny második napján.

Már a selejtezők sokán látni lehetett, hogy a hazai szurkolók szeretét élvező birkózók komolyan veszik a Magyar Nagydíjat. Bácsi Péter (80 kg) és Korpási Bálint (71 kg) remek formában küzdötte végig súlycsoportját és a döntőben sem kegyelmeztek, így megérdemelten akasztották nyakukba az aranyérmet.

Azonban itt még nem volt vége a medálgyűjtésnek, hiszen Andrási József (59 kg) és Kiss Balázs (98 kg) révén két honfitársunk a bronzéremért küzdhetett. Sajnos előbbi nem bírt iráni ellenfelével, így a harmadik helyen Kargar Alireza végzett. A nehezebb súlycsoportban viszont Kiss "Balu" Balázs hatalmas szívvel birkózott és győzte le szerb ellenfelét.

Összességében rendkívül színvonalas összecsapásokat láthatott a közönség és a tegnapi megnyitón joggal hangzott el a megállapítás, hogy Szombathely a birkózás fővárosává vált. Örömteli hír, hogy négy arany-, és kettő bronzéremmel Magyarország megnyerte a csapatversenyt is.

A folytatásra sem kell sokat várni, hiszen a jövő héten az U23-as világbajnokságnak is a vasi megyeszékhely ad otthont.

 

A verseny

A magyar versenyzők vasárnapi mérkőzései:

Selejtezők:
59 kg: David Ersetic (lengyel) - Kovács Bence tus 9-0-nál
71 kg: Evrik Nikoghossian (francia) - Jäger Krisztián 2-0
71 kg: Lévai Tamás - Jan Zizka (cseh) 7-0 (sérülés miatt feladta a cseh)
80 kg: Nikolozi Kelasov (grúz) - Ubrankovics Norbert 5-2
80 kg: Szabó László - Kejvan Rezajpalini (iráni) 2-1
98 kg: Varga Ádám - Fodor Péter 2-0
98 kg: Vilius Laurinaitis (litván) - Érsek Róbert 7-2

Nyolcaddöntők:
80 kg: Bácsi Péter - Jan Stepenwicz (amerikai) 8-0
80 kg: Zurabi Datunasvili (grúz) - Papp Bertalan 8-1
80 kg: Szabó Martin - Scheicher Tamás 3-0
80 kg: Nikolozi Kelasov (grúz) - Szabó László 3-0
98 kg: Daniel Miller (amerikai) - Fodor Tamás 8-0
98 kg: Kiss Balázs - Németh Iván 2-1
98 kg: Mihail Kadzsaja (szerb) - Varga Ádám 2-1

Negyeddöntők:
59 kg: Andrási József - Bagnar Tavakkolijan (iráni) '7-7
71 kg: Korpási Bálint - Tomohiro Inue (japán) 2-0
71 kg: Takesi Izumi (japán) - Kottes Pál 13-1
71 kg: Evrik Nikoghossian (francia) - Lévai Tamás 8-5
80 kg: Bácsi Péter - Nicu Ojog (román) 8-0
80 kg: Zurab Datunasvili (grúz) - Szabó Martin '2-2
98 kg: Aljekszandr Hrabovik (fehérorosz) - Kiss Balázs '2-2

Elődöntők:
59 kg: Frisz Krisztián (szerb) - Andrási József 10-0
71 kg: Korpási Bálint - Takesi Izumi (japán) 4-0
80 kg: Bácsi Péter - Zurab Datunasvili (grúz) 2-1

Vigaszág:
98 kg: Kiss Balázs - Rami Hietaniemi (finn) 5-1

Bronzmérkőzés:
59 kg: Kargar Alireza (iráni) - Andrási József 8-4
98 kg: Kiss Balázs - Mihail Kadzsaja (szerb) 5-1

Döntők:
59 kg: Kencsiro Fumita (japán) - Frisz Krisztián (szerb) 4-3
71 kg: Korpási Bálint - Alekszandar Makszimovics (szerb) 6-0
80 kg: Bácsi Péter - Geordan Speiller (amerikai) 4-0
98 kg: Aljakszandr Hrabovik (fehérorosz) - Dzsavid Hamzatov (fehérorosz) 4-0

 

A 2. versenynap végeredményei

59 kg
1. Kencsiro Fumita (japán)
2. Frisz Krisztián (szerb)
3. Kargar Alireza (iráni) és Ivan Lizatovics (horvát)
5. ANDRÁSI JÓZSEF és David Ersetic (lengyel)
… 10. Kovács Bence

71 kg
1. KORPÁSI BÁLINT
2. Alekszandar Makszimovics (szerb)
3. Takesi Izumi (japán) és Nemes Máté (szerb)
5. Tomohiro Inue (japán) és Evrik Nikoghossian (francia)
… 7. Lévai Tamás
… 9. Kottes Pál
… 10. Jäger Krisztián

80 kg
1. BÁCSI PÉTER
2. Geordan Speiller (amerikai)
3. Zurab Datunasvili (grúz) és Viktar Szaszunovszki (fehérorosz)
5. Jan Stepenwicz (amerikai) és Nikolozi Kelasov (grúz)
… 10. Szabó Martin
… 12. Szabó László
… 13. Ubrankovics Norbert
… 15. Papp Bertalan
… 18. Scheicher Tamás

98 kg
1. Aljakszandr Hrabovik (fehérorosz)
2. Dzsavid Hamzatov (fehérorosz)
3. Daniel Miller (amerikai) és KISS BALÁZS
5. Felix Raddinger (német) és Mihail Kadzsaja (szerb)
… 9. Varga Ádám
… 12. Érsek Róbert
… 14. Németh Iván
… 17. Fodor Péter
… 20. Fodor Tamás

Csapatpontverseny:
1. MAGYARORSZÁG
2. Fehéroroszország
3. Japán

 

kapcsolódó galéria


frisss

közösség

további frisss

lap tetejére