A fehérváriaknál az előny: Alba Fehérvár - Falco KC 86-77

SzR - Fotó: frisss.hu • 2017. június 13., kedd •
Immár harmadszor feszült egymásnak a két döntős. A székesfehérvári meccs után az Alba 2-1-re vezet. Megint Govens volt a legjobb, ma este 26 pontig jutott.

Alba Fehérvár-Puebla Plus – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86–77

(15–26, 22–10, 26–22, 23–19)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Györffy P., Farkas G. (Bodrogváry I.)

Alba: Taylor 11/6, Mohammed 7/3, Shepard 11, Lóránt 19/3, Keller Á. 14. Csere: Farr -, Edwards 18, Markovics 6, Keller I. -.

Falco: Govens 26/9, Kovács P. -, Váradi 13/9, Pustahvar 2, Zigeranovic 7. Csere: Tóth N. 14, Barham 13/6, Medford -, Bognár 2, Simon -.

Kipontozódott: Pustahvar (40.)

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 az Alba Fehérvárnak. Folytatás péntek este az Aréna Saváriában.

86-77- nyert az Alba, és 2-1-re vezet a párharc során.

29 másodperccel a vége előtt Pustahvar kipontozódott, Edwards nem tudott hibázni, 84-77.

Govens kihagyta, Brham odaütött Edwardsnak, a büntetőket bedobták, 82-77.

49 másodperccel a dudaszó előtt Keller duplát szerzett, Srecko Sekulovic időt kért, 80-77.

Már csak 1 perc van vissza: minen szabálytalanság után dobhat a Falco, de csak egy Barham-pont, Taylor-tripla 78-74., de Govens is tud ilyet, 78-77.

2 perccel a dudaszó előtt: Govens-dupla, Shepard is betalál, 75-73.

3 perc van már csak: 73-71.

4 perc van vissza: Barham-dupla, majd Govens-tripla, 73-71.

5 perccel a vége előtt Lóránt pöcizésévl 71-66.

6 perc van már csak hátra, amikor Töth Norbert szerzett duplát, majd a fehérváriak ellentámadásából Govens szerzett labdát, de Keller szabálytalanul megakadályozta  a ziccer értékesítésében, Tóth Norbert révén pedig még közelebb kerülünk, 69-66.

7 perccel a vége előtt továbbra is 67-60.

8 perc van vissza, amikornagyon jól védekezik az Alba, a Falco viszont nem etudja pontos dobással befejezni a támadáást, 67-60.

9 perc van hátra: Váradi, Tóth  N. é spersze Govens is már 10 pont felett. Keller-dupla, 65-60.

4. negyed: Tóth Norbert szerez lepattanót, majd dupla, 63-60.

3. negyed: nagyon bekezd az Alba, 5-0-val indul az Alba, 42-36, aztán triplát dobunk és Pustahvar is kihasználja a büntetőket, 44-41. Elkapja a fonalat az Alba, Keller-kosár, 50-41-nél jön is a szombathelyi időkérés. Shepard révén 11 pont már az Alba előnye, 52-41. Lóránt szárnyal, a Falco kapaszkodik, 56-46. Taylor-tripla, Govens-dupla, 59-50. Váradi-tripla, majd Govens-zsákolás után 61-55-re zárkózik a Falco. Váradi-triplák és Govens tartja életben a sárga-fekete reményeket, 63-58.

2. negyed: a negyed Keller, majd Govens duplával indul, Govens-dupla, 23-30. Ez a negyed egyértelműen a hazaiaké, de a végén Lóránt lrántotta Zigeranovic lábát, majd hosszas videózás után semmit nem itéltek, sőt reklamálásért még a szerb centerünk kapott technikait, fordított az Alba, 37-36.

1. negyed: az Alba 2 magas emberrel, Kellerrel és Lóránttal kezd. A feldobás után az Alba támadhat, ám úgy telik az első perc, hog ysenki nem talál a kosárba. Shepard büntetőből szerzi az első pontot, majd Zigeranovic is betalál egyszer büntetőből, 3-1. Govens egyenlít, majd Mohammed-tripla és Zigeranovic büntető-pontok, 6-5. Govens révén először vezetünk, 8-9. Gyönyörű akció végén barham-kosár, így már 11-15, Dzunic időt kér. Edwards pillanatok alatt több személyit is vét, Govens pedig köszöni szépen és már 10 pontos, Bognár és Barham is beköszön, utóbbi triplával, 15-26.

19.33 - A Himnuszt énekli mindenki.

19.29 - A Falco kezdője: Váradi - Kovács P., Govens, Pustahvar, Zigeranovic

A döntő 3. meccse előtt Tóth Norbert mondta el a klub honlapjának, hogy szerinte milyenek az esélyek. Erről ITT olvashatnak.

19.25 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.