Király Kupa élőben: Haladás-Diósgyőr 5-4 (tizenegyesekkel)

SzR-HCs • 2015. július 04., szombat •
Tizenkettedik alkalommal kiírt Király Kupa felkészülési labdarúgó tornán a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapata mellett a Vasas, a Diósgyőr és a horvát első osztályban szereplő NK Osijek szerepel. A rekkenő hőségben zajló focitorna első meccse a Haladás-Diósgyőr összecsapás 14 órakor kezdődött, a frisss.hu online közvetíti a meccset, gól nem született, de tizenegyesekkel a Hali nyert. Fotónk a tavalyi kupaátadáskor készült.

Haladás - Diósgyőr 5-4 (tizenegyesekkel)

Jönnek a tizenegyesek: Gosztonyi és Egerszegi is belőtte (1-1), Jancsó is gólt lőtt, de Koman is kihasználta a lehetőséget, bár Király hozzáért a lbdához (2-2), S. Wills is értékesítette a büntetőt, akárcsak Takács (3-3), a negyedik körben Czingráber és Kovács is belőtte (4-4), ezután Török belőtte, de Bognár kihagyta, mert középre lőtte és Király bem mozdult el, 5-4 a vége. A Haladás döntőbe jutott, a Diósgyőr a 3-4. helyért játszik.

60' - Vége a meccsnek, jönnek a tizenegyesek.

52' - Egy kis affér, aminek a végén Okuka kiáll.

45' - Frissítenek a csapatok, kell a folyadék.

41' - Király Gábor bravúrjairól szólnak ezek a percek.

35' - Veszélyesebben kezdte a második játékrészt a Diósgyőr.

31' - Kezdődik a második játékrész. A Hali indította útjára a labdát.

30' - Vége az első félidőnek, egyelőre nincs gól.

25' - Jobb a Hali, de focit gólban mérik.

22' - Helyzetekben jobban állunk, Fort hagyta ki a kihagyhatatlant.

21' - A nagy meleg rányomja a bélyegét a meccsre.

17' - Halmosi Péter újabb szöglete után Gosztonyi lökete szállt fölé. A hőség miatt frissítő szünetet rendelt el a játékvezető.

12' - Hazai szöglet után Tamási fejelt alig fölé.

10' - Eddig a hali játszik veszélyesebben, de igazi gólhelyzetet még nem jegyezhettünk fel.

5' - Mindkét csapat bekezdett, sorra alakulnak ki a helyzetek.

1' - Diósgyőr kezdte a játékot. A felkészülési meccset 2X30 perces játékidőben bonyolítják le.

Haladás: Király - Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak (Török 39') - Batarelo, Tamási (Grabant 51'), Gosztonyi, Németh M., Halmosi (Czingráber 55') - Fort

Csereként Rózsa, Jancsó, Török, Grabant, Czingráber jöhet számításba.

Diósgyőr: Antal - Lipták, Kovács, Okuka, Husic - Egerszegi, Nikházi, Koman, Barczi (Bognár 39') - Bacsa, Boros

Csereként Egyed, Nemes, Németh, Eperjesi, Halmai, Bognár és takács állhat be.

A hőség rekkenő, a Haladás kerete pedig teljes: Király, Rózsa, Angyal, Jagodics, Jánvári, Devecseri, Radó, Schimmer, Németh M., Jancsó, Halmosi, Gaál, Török, Martinez, Iszlai, Grabant, Nagy P., Czingráber, Bosnjak, Medgyes, Rácz, Dallos, Tihanyi, Zsirai, Gosztonyi, Vouho, Fort, Batarelo, T. Wils, S. Wils

Jó napot, jó szurkolást mindenkinek, hajrá Hali! Király Gábor tizennyolc év után véd újra a Haladásban.