Tudják, mennyit keres egy Apple-gyakornok?

frisss.hu, businessinsider.com • 2015. június 30., kedd •
Inkább ne is tudják meg…
Tudják, mennyit keres egy Apple-gyakornok?

A Business Insider-ben jelent meg a leleplező írás a világ egyik legmenőbb vállalatába történő bejutásról és arról, mi történik azzal, akinek szerződést ajánlottak. Természetesen a hosszas interjúztatásokat nem lehet megúszni, a cupertinói főhadiszállásra való bekerülést nem adják könnyen. A jó hír viszont az, akinek sikerül, egy szava sem lehet a céggel szemben.

Az Apple filozófiájára jellemző, hogy míg más mega cégeknél, mint pl. a Google-nál, vagy a Facebook-nál általános interjúkkal indítanak, és csak később lehet találkozni mondjuk egy területi vezetővel, addig itt mindjárt a megpályázott terület vezetőjével találja szembe magát az ember.

Miután megkapta a pályázó az állást, aláíratják vele a legfontosabb szabályt.

A benti dolgokról tilos bárkinek beszélni,

vagy bármilyen információval szolgálni. Nincs szelfizés és semmi fotó készítés a cég területén. Külön tréningre viszont járni kell, csak a titoktartással kapcsolatos szabályok elsajátítása miatt.

A fizetés 38 dollár (10.600 forint) óránként, ami úgy 6700 dollárra (1,9 millió forintra) jön ki egy hónapban. Ez a 40 órás hét, a túlórákkal viszont még többet lehet akasztani. Alapesetben másfélszeres a szorzó az óradíjon, heti 60 óra felett ledolgozott órákra pedig dupla pénz, óránként több mint 21 ezer forint jár.

Nem kell izgulni az egyébként drága albérlet miatt sem, ugyanis az Apple-nél felajánlják a gyakornoknak, hogy szereznek neki szállást a Bay Area-ban, és fizetik a bérletet, ha nem bánja, hogy más Apple-gyakornokokkal kell együtt laknia.

Ha valaki mégsem akar másokkal lakni, kap havi 1000 dollár lakhatási támogatást. Ha az Apple miatt költözik oda, jár további 3300 dollár, kábé egymillió forint a költözésre, repülőjegyre, a cuccok odaszállítására.

Érdekes, hogy noha az egész rendszer működése a titokra épül, vannak kivételes alkalmak, amikor sokkal nyitottabb a cég a gyakornokok felé, mint általában más vállalatok. Ilyenek azok az alkalmak, amikor - néhány hetente egyszer - a gyakornokoknak lehetősége van a vállalat vezetőivel beszélni. Akár Tim Cookkal vagy Jony Ive-val, ha azt szeretnék. Feltehetnek kérdéseket arra vonatkozóan, hogyan jutottak el abba a pozícióba, ahol vannak, de a termékekről is megosztanak olyan részleteket, amiket senki nem tud. Például hogy konfliktus volt az iPhone 6 kamerája miatt a dizájncsapat és a kamerás csapat között, meg ilyenek.

Az alkalmazottak pedig nagyon lojálisak, ha bekerülnek, nem nagyon akarnak elmenni a cégtől. Az Apple pedig jól meg is fizeti őket, így sem szakmailag, sem anyagilag nem érzik a szükségét távozni.

közösség

további frisss

lap tetejére