Sziporkázott az SZKKA

• 2020. január 26., vasárnap •
Az első félidei iskolajátékot kissé döcögős folytatás jellemezte, de végül magabiztosan darálta be ellenfelét a szombathelyi női kézicsapat.

1. Félidő
Siska kezdte, majd Bandelier folytatta a gólgyártást a Haladás Sportkomplexumban. 3,5 perc elteltével vette át először a hazai alakulat a vezetést, addig a Várda volt 1 gólos lépéselőnyben. Siskát küldték le először a bírók 2 percre a pályáról, majd a megítélt büntető értékesítésével  már 4:2 ide! Ezt követően büntetőhöz jutottak a vendégek is, am Tomasevic hárította. A kihagyott ziccert azonnal megtorolta az SZKKA, 5:2-re módosítva az állást. Tomasevic ihletett formában játszott, ahogy Bandelier is, aki újabb bombát zudított a várdai kapura, 6:2 már a Szombathelynek! Repülő rajt SZKKA-módra, amit Csire Fanni tetézett, 7:2. Ki is kérték első idejüket a vendégek. Ha nem Tomasevic, akkor sánc állja útját a vendég akcióknak, amiből lerohanja ellenfelét az SZKKA és Csire révén már 8:2. A játék pazar, a hangulat pedig frenetikus a sportcsarnokban, extázisban a hazaiak. Litre törte meg a várdai gólcsendet, ám rögtön jön a válasz rá a másik oldalon. Aztán Pődör Rebekának is elsült a keze lábról, 10:3, már 7 van közte, ebből még így kiütés is lehet! Jovetic is bever egyet szélről, 8-cal megy a Szombathely. Aztán Orbán tüntette el nem túl sportszerűen Mayert, jutalma: kiállítás. Érik a 10 gólos hazai előny, hiszen Jovetic újabb találatával már 16:7. A végén szépít a Várda, így félidőben SZKKA - Kisvárda 16:8!

2. Félidő
Tomasevic pazar védésével indul a második játékrész. Aztán egy remek védekezést követően Gorilszka ível üres kapura, 17:8! Rocha is betalál, 17:9. Habánková majd Gorilszka is 2 perces kényszerpihenőt kapott. Tomasevic pedig ellenállhatatlan ma este, káprázatos, amit a kapuban művel. Aztán már ő sem tudott mit tenni, zsinórban háromszor mattolják, gond van a SZKKA játékával. Elszórt hazai labdák, gyors várdai lerohanások játsszák a főszerepet a második félidőben 10 perc elteltével. Hiába a tiszta ziccer, a kapufa sincs most a szombathelyiekkel. Siska demoralizált, 17:13-ra zárkóztak a vendégek. Bandelier lövése végre utat talált a Kisvárda kapujába, 18:13. Aztán újfent ő volt eredményes, kezdett helyreállni a világ rendje. Litre kapott 2 percet, Gorilszka pedig büntethetett volna, de kihagyta a hetest. Egymás után kétszer segített a kapufa a hazaiakon, majd Horváth Petra talált be, 20:14. Vendég időkérést követően Smid révén 4-re csökkentette hátrányát a Várda. Tomasevic újabb nagy védést mutatott be és ez letfontosságú volt, hiszen ha ez bent van, 3-ra zárkózhattak volna a vendégek. 5 perccel a vége előtt magához hívta csapatát Marosán György, majd a megbeszélt figurát Csirének sikerült eredményesen befejeznie, 22:17. Fél perccel a záró dudaszó előtt 3-ra zárkózik a Várda, de kit érdekel ez már, megvan az SZKKA újabb győzelme nagy lépést téve a bentmaradás felé! A végeredmény: SZKKA - Kisvárda 23:20!

Marosán György - vezetőedző, SZKKA: Örülök az első felidőnek, minden sikerült és ez meghatározta a mérkőzést. Több hullámvölgyünk volt, a komolyabbak a másodikban értek minket. Nagyon fontos mérkőzés volt, ugyanezt várnám 2 hét múlva is.

Orbán Adrienn - kézilabdázó, Kisvárda: Nagyon csalódottak vagyunk, nem úgy kezdtük el a mérkőzést, ahogy szerettük volna. Az első félidőt nagyon elrontottuk, rengeteg gólt kaptunk, pedig a kemény védekezés volt a célunk. A másodikban ugyan jobbak voltunk, de ez most így sikerült sajnos.