Megvan a második AVUS-siker!

• 2020. február 16., vasárnap •
Fordulatokban gazdag találkozón gyűrték le az aligátorok a Kaposvár gárdáját.

1. Negyed
12 másodperc kellett várni az AVUS vezető találatára, amely Ekler Bendegúz nevéhez fűződött. Egy végletekig kijátszott akció végén egalizált a Kaposvár Dobos Dávid révén. Próbálkoztak becsülettel az aligátorok, de az újabb gól csak nem akart összejönni. Kapkodóvá vált a hazaiak játéka, a sok elszórt labda megbosszulta magát és fordítottak a vendégek Paunovic találatával. A sokadik szombathelyi távoli löket csak beakadt, szerzője Szabó Bence volt. 17 másodperccel a negyed vége előtt ismét Paunovic volt eredményes, ezzel ismét vezet a Kaposvár - 2:3 és ezzel zárul az etap.

2. Negyed
Megint csak 18 másodperc kellett a negyed első góljához, de ezt ezúttal a vendégek szerezték büntetőből. Nem sokkal később jött a válasz a túloldalon, Jovanovic bombázott a kapuba - 3:4. Ezt követően egy kimaradt hazai ziccert zsinórban 3 kaposvári kapufa követett, nagy szerencséjük volt ezekben a percekben az aligátoroknak. Jovanovic azonban jó barátságot ápolt a kapufával, lövése arról bepattanva módosította az állást 4:4-re, ledolgozta 2 gólos hátrányát az AVUS, sőt Polovic révén ismét visszavette a vezetést! Ez azonban tiszavirág életű volt, hiszen a somogyiak az ellentámadásból egyenlítettek, majd Vindisch góljával ismét fordított a Kaposvár - 5:6. 2 másodperccel a szünet előtt Kovács bravúrosan hárított egy újabb vendég büntetőt, életben tartva ezzel az aligátorok győzelmi esélyeit. Félidőben tehát AVUS - Kaposvár 5:6.

3. Negyed
Folytatva a hagyományt ismét a negyed legelején gól született, Ekler talált be, ezzel ismét egál. Aztán egy remek szombathelyi védekezést követően Szőke Szabolcs került ziccerbe, nem is hibázott, 7:6 ide! Gyorsan egyenlített ismét a vendég alakulat, de legalább ilyen gyors talált be ismét az AVUS Marnitznak köszönhetően - 8:7. Nem sokkal a negyed vége előtt büntetőhöz jutott a Szombathely, de ez sajnos kimaradt, ám pár másodperccel később Szőke Szabolcs egy gyors ellenakció végén 2-re növelte a hazai előnyt - 9:7!

4. Negyed
Takács János pazar találatával már 3-mal ment az AVUS - 10:7, érett a létfontosságú 2. szombathelyi győzelem. Ekler Bendegúz demoralizáló bombája majdnem kiszabja a hálót, 11:7 már az aligátoroknak, innen már nem volt visszaút a Kaposvárnak. Nem sokkal ezután Szabó Bence volt ismét eredményes, szétesőben volt Somogyország csapata. Aksentjevic és Paunovic ugyan kozmetikázni tudott az eredmény, de jött Turnai, aki visszaállította a 4 gólos különbséget - 13:9. A végén kissé kiengedtek a szombathelyiek, aminek következtében 2-re zárkóztak a vendégek
A végeredmény: AVUS - Kaposvár 13:11! Megvan az aligátorok 2. győzelme!