Kiélezett küzdelemben nyert a Falco!

frisss • 2020. január 28., kedd •
Fordulatokban nem volt hiány a Brindisi elleni bajnokok ligája mérkőzésen, de végül a sárga-feketék örülhettek.

A FIBA előírása szerint a héten minden BL-meccset gyászszünettel kellett kezdeni, így volt ez Szombathelyen is, a helikopter balesetben elhunyt Kobe Bryant emléke előtt adózva. Éppen ezért a fekete szín dominált kedd este az Aréna Savariában.
A Besiktas elleni találkozóhoz hasonlóan ezt a mérkőzést is remekül kezdte a házigazda, 14:5-nél azonban menetrendszerűen jött az olasz időkérés és észbe kaptak a vendégek. A negyed végére ki is egyenlítettek, ám Filipovitynak hála 3 pontos szombathelyi előnyről folytathatták a felek a harcot.

Egy perces néma főhajtással adóztak Kobe Bryant emléke előtt

A második negyed ugyan Falco kosárral kezdődött, ám innentől átvette a játék irányítását a Brindisi és 7:0-s rohamával visszavette a vezetést. Stone nagyon élt, de tudtuk, hogy ha ő belelendül nehéz lesz tartani. Egyre több homokszem akasztotta meg a sárga-feketék gépezetét, pontatlan játék és eladott labdák borzolták a szombathelyi kedélyeket. Olyannyira elvesztette a fonalat a Falco, hogy a Brindisinek több mint 10 ponttal sikerült ellépnie - 36:47. Félidőben 44:53-at mutatott az eredményjelző.

Szünet után aztán megemberelte magát a magyar bajnok, visszajött a meccsbe, Filipovity harmadik triplája pedig azt jelentette, hogy minden kezdődhet elölről - 58:58. Hiába Vitucci időkérése, átvette a vezetést a Falco, ezer fokon égett az Aréna, miközben 66:60-ra módosult az állás. Stone, majd Banks is hintett 1-1 triplát, amivel rögtön lehűtötték a szombathelyi kedélyeket, majd ismét az olaszoknál volt az előny, 68:70-ről jöhetett a végjáték.

A negyedik negyedben aztán volt minden. Hiába növelte előnyét a Brindisi, a Falco visszavette a vezetést, miközben Sutton letarolta a palánk alatt Filipovityot. Jutalma kiállítás lett, majd éles szóváltás alakult ki az olasz kispad és a mögötte helyet foglaló hazai szurkolók között. A sárga-feketékre jó hatással voltak a történtek, mert nem sokkal a vége előtt már ők számoltak 10-et a taljánokra. A különbség meg is maradt a végéig, a Falco 93:83-ra legyűrte a Brindisit.

Győzelmével a Szombathely fellépett a D csoport tabellájának 4., továbbjutást jelentő helyére, hiszen - bár nyert a Besiktas is a Neptunas ellen - a Bonn lecsúszott az 5. pozícióba, mivel a németek meccse jelenleg is tart még a Dijon ellen. Bizakodásra ad okot, hogy félidőben a franciák vezettek 42:36-ra.