Magyar himnusz szólt Kazanyban: világcsúccsal világbajnok Hosszú Katinka!

SzR - Fotó: AFP • 2015. augusztus 03., hétfő •
Állva tapsolta meg a kazanyi aréna az úszó világbajnokság 200 méteres női vegyes döntőjének első célba érő úszónőjét, hiszen az eredmény 2.06.12 lett. Ezzel Hosszú Katinka 3 századmásodperccel javította meg az aktuális világrekordot.

Az első 50 méter után mindössze 9 századmásodperc volt az előny, de a következő 50 méteren, a hátúszáson már csak a világcsúcs volt Katinka ellenfele. A mellúszáson megtartotta a fölényét és a záró 50 méter, a gyorsúszás végén 2.33 másodperccel előzte meg az ezüstérmest.

Nem is álmodtam róla, mert idén még senki sem volt közelében a rekordnak, a végén majdnem meghaltam, de sikerült – nyilatkozta az M4 Sportnak az újdonsült rekorder. Katinka még hat egyéni számban áll a kazanyi rajtkőre.

A világrekordért 30 ezer amerikai dollár pénzjutalmat vehet majd át Katinka.

A kazanyi vizes vébé mai híre az is, hogy Cseh László 50 méter pillangón bronzérmet nyert.