Könnyedén behúzta az SZKKA a kötelezőt - Képgalériával

• 2020. február 17., hétfő •
Már félidőben 6 góllal mentek a szombathelyiek, akik közül többen is extra teljesítménnyel rukkoltak elő.

Az újoncok csatáját ugyan a Szent István SE kezdte jobban, de 1:3 után éledezni kezdtek Marosán György tanítványai, szépen lassan magára talált az SZKKA és átvette a játék irányítását. Csire, Jovetic és Mayer Szabina találataival aztán 3 góllal, 8:5-re sikerült ellépniük a vasiaknak. A vendégek időkéréssel próbálták rendezni soraikat és egyúttal kifogni a SZKKA vitorlájából a szelet. Óriási, rangadóhoz méltó csata zajlott a pályán, nem volt elveszett labda. 4,5 fél perccel a szünet előtt 4 gólos hátrányából 2 gólra zárkózott a SZISE, és Marosán György időkérése fordulópontnak bizonyult, ugyanis a félidő hajrájában még további 4 gólt rámolt be az SZKKA, a SZISE viszont egyet sem, így 19-13-nál szusszanhattak a csapatok.
A második félidő elején tovább növelte előnyét a hazai alakulat, a 10 gólos különbséget azonban nem sikerült beállítaniuk a szombathelyieknek, pedig a 33. percben már 22:13-at mutatott az eredményjelző. Ekkor kicsit megtorpantak Joveticék, a Szent István pedig visszakapaszkodott - akárcsak pár héttel ezelőtt a Kisvárda -, de Marosán György lányai okosan pörgették le a hátralevő perceket, semmit sem kockáztatva és ugyanakkor magabiztosan őrizve előnyüket, amit időközben 7 gólosra sikerült növelniük. A végeredmény: SZKKA - Szent István SE 35:28. Ezzel óriási lépést tettek a vasiak élvonalbeli tagságuk meghosszabbításáért.

Hungast Szombathelyi KKA – Szent István SE 35-28 (19-13)