Halász Bence nem izgult

Szita Róbert - fotó: atletika.hu/iaaf.org • 2016. július 23., szombat •
A harmadikra teljesen odatettem magam – nyilatkozta honlapunknak a junior világbajnok.

A villágbajnokság kalapácsvető döntőjéről ITT tudósítottunk.

Az első sorozatban kicsit bealudtam, mert sokat csúszott a kezdés. Nagyon jól akartam kezdeni, egy jó dobással élre szerettem volna állni, de nem sikerült. Nem volt nagy baj, mert jó formában éreztem magam. A második dobás már hajtva volt, de csak finoman, mert kellett egy jó távolság, ami már biztos érmet jelent. Igen ám, de utána már csak 2 dobásunk volt,  így harmadikra már teljesen odatettem magam, mert a verseny fele már elment. Sikerült 80 méter fölé kerülni, szerencsére. Akkor sem izgultam, amikor Piskinov 80 méter közelébe került. Tudtam, hogy simán nyerhetek, mert magabiztosan versenyeztem az elmúlt hetekben, az ukránnak pedig ez egy ,,beletalált” dobása volt. Az utolsó kísérlet kb. 83.40 méter volt, de egy minimális kilepés miatt sajnos érvénytelen lett. Az edzőim első mondata a ,,szép volt, büszkék vagyunk Rád, gratulálunk!” volt – foglalta össze világbajnoki döntős élményeit Halász Bence.

A junior világbajnok kalapácsvető és az előkelő 4. helyen végzett, ugyancsak Dobó SE versenyző, Rába Dániel, valamint Németh Zsolt mesteredző és Németh László edző hétfőn délután érkeznek Szombathelyre és azonnal megkezdik a felkészülést a hétvégi felnőtt országos bajnokságra.