Falco parádé

falkokc.com • 2019. december 04., szerda •
Újabb hazai BL-sikernek örülhettek a sárga-fekete szurkolók az Aréna Savariában!

Az 1. negyedben miénk lett a feldobás után a labda, de az első kosár a litvánoké, 0-2. Nehezen lendültünk bele, Washingtoné volt az első hazai dupla, majd  Reddic is betalált, 4-5. Curry zsákolása nagy tapsot érdemelt, Hooker középtávolija és Benke ziccere szintén, 10-9. Washington szenzációs zsákolása után, 12-11-nél kért időt először a litván mester. Okorn Hooker helyett Váradit, Washington helyett Filipovityot küldte pályára, Benke pedig triplát szórt, 15-11. A negyed végén Perli  és Váradi s feliratkozott a pontszerzők közé, 21-14. Jók voltunk.

A 2. negyed 2 litván kosárral indult, majd 4 (!!!) egymást követő Perl kosár érkezett, 29-23. Lake zsákolása után játékvezetői döntések borzolták a kedélyeket a negyed közepén, majd Hooker 2+1 pontját jegyezhettük fel, aztán még rátett egy kosarat az amerikai irányítónk, 37-30. Filipovity zsákolása után, 41-34-nél jött az újabb timeout. Perl és Hooker gyarapította tovább pontjainkat, 45-36. Az utolsó percben Reddic büntetői közül az egyik helyére került, aztán az újabb időkérést követően már nem tudtuk ponttal befejezni a támadást, 46-36 volt az állás a szünetben.

A 3. negyedet a mieink ugyanazzal a az ötösel kezdték, mint az 1. játékrészt, Benke hintett azonnal egy triplát, 49-35. A negyed közepén kicsit felzárkózott a Neptunas, 52-42, Williamson villogott a vendégeknél, Curry pedig nagyon messziről szórt egy  triplát, 56-44. Itt és ott is helyére kerültek a 3 pontosok, 59-50.  A mi perceink következtek, Washington pontjai után, 66-50-nél jött a litván timaout. Reddic pontjai ültek  az utolsó percben, de Perl iés Váradi is betalált, húúúúúsz is volt közötte, a átékrész végén pedig 73-54 állt a táblán.

A 4. negyedet ugyanott kezdtük, ahol a 3. játékrészt abbahagytuk, pontosan céloztunk, Perl, Benke, Hooker és Filipovity termelte a pontokat, 81-61. Nagyon sima lett a vége, Filipovity brillłrozott, 2 perccel a vége előtt 91-71-et muttott az eredményjelző. Az utolsó percben még Perl 21-re növelte pontjait, a vége 97-73 lett.

Falco - Neptunas 97-73 (21-14, 25-22, 27-18), 24-19)