Eder góljával Portugália nyerte az Európa-bajnokságot!

Szita Róbert tudósítása • 2016. július 10., vasárnap •
Párizsban a portugál és a francia tizenegy csapott össze a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, és noha CR7 csupán 25 percig tudta segíteni a luzitánokat, Eder góljával mégis megnyerték az Európa-bajnokságot.

Portugália - Franciaország 1-0

PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Raphaël Guerreiro – William Carvalho – Renato Sanches (Eder 79'), Adrien Silva (J. Moutinho 65') , Joao Mário – Nani, C. Ronaldo (Quaresma 25'). Szövetségi kapitány: Fernando Santos

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet (Coman 58') – Giroud (Gignac 78'). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

120' - Portugália Európa-bajnok!!!

115' - 5 perc van hátra, Pogba kap sárgát!

109' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! EDER, 1-0!!! 22 méterről lőtt az alsó sarokba a cserecsatár.

108' - Raphael Guerreiro szabadrúgása a felső lécen csattant.

104' - Egy szöglet után Eder emelkedett a legmagasabbra, de Lloris védte a kaput.

95' - Sokan már portugált gólt kiáltottak, de les.

91' - KEZDŐDIK A RÁADÁS ELSŐ FÉLIDEJE.

90' + 3' - Gignac került óriási helyzetbe, de a kapufa mentett. Vége a meccsnek, azaz, hogy jön az igazi hosszabbítás.

90' - 3 perc a hosszabbítás, aztán még 2x15?

84' - Sissoko bombáját tolta ki Rui Patricio.

80' - Nani, majd Quaresma lőtt kapura, de Lloris is a helyén állt.

74' - Giroud lőtt, de a portugál kapus megint bravúrral hárított.

65' - A rendes játékidő letelte előtt 25 perccel még mindig góltalan az EB-döntő, most éppen Griezmann fejelt fölé 5 méterről.

58' - Griezmann lövését védte Rui Patricio

46' - Itt a második 45 perc, csere nem történt.

45' + 2' - Vége az első félidőnek, nagy a tét, ez pedig rányomja a bélyeget a meccsre.

45' - 2 perc a ráadás

34' - Sissoko a mezőny legjobbja, sokszor megindult már, most lőtt is, de a portugál kapus most is hárított.

30' - Eltelt a játékidő harmada, kiegyenlített játék zajlik, semmi nem dőlt még el.

25' - NEM MEGY, CR7 LEJÖN, illetve lehozzák, Nani mostantól a cséká, Qauesma folytatja.

21' - Ronaldo visszatér, tudja,hogy ez lehet élete legnagyobb válogatott meccse.

18' - CR7 lesántikál, miután pár perccel ezelőtt Payet beleszállt a térdébe.

10' - Pepe veszített labdát, majd Payet középre ívelt labdját Griezmann fejelte meg, de a portugál hálóőr szögletre tolta.

7' - Tetszetős francia támadás végén a gólkirály-jelölt Griezmann lőtt kisodródva mellé.

4' - Nani lépett meg a francia védők gyűrűjében, majd fölé bombázott.

1' - A luzitánok indították útjára a játékszert, Nani passzolt hátra.